Utvecklat av
Anmälda spelare för Action Jubal 2019
Tillbaka
Följande spelare är anmälda till Action Jubal 2019:
Namn
Klubb
Klass
Start
Agneta Andersson
BK Kyrk Skövde
Damer klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Albin Bengtsson
RBU Västerås
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Albin Hyseni
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Albin Lander
Nannylunds IF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Alex Burell
BK Frisk
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Alexander Hansson
BK Skoj
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Alexander Johansson
Matteus-Pojkarna BK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Alexander Lindqvist
BK Kyrk Skövde
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Alexander Lund
Eksjö BK/EBOK
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Anders Nilsson
Palmstadens HBK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Anders Pedersen
Palmstadens HBK
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 12:00
Anders Rosberg
BK Varg Para
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Andreas Brönnmark
Palmstadens HBK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 12:00
Andreas Edlander
BK Tranan
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 15:30
Andreas Leuving
Sigma BK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Andreas Morton
Motala BF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Andreas Svensson
BK Bowlinggänget
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Anette Oskarsson
Team Taggen BK
Damer klass A
Söndagen den 10 november 09:00
Angelica Warnemark
Team Kinnekulle HBK
Damer klass A
Söndagen den 10 november 10:30
Ann Persson
Johannesberg-Lillängens IF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Anna Jansson
Motala BF
Damer klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Anna Johansson
Götene BK
Damer klass A
Lördagen den 9 november 17:00
Anna Lundström
BK Bowlinggänget
Damer klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Anna Märtha Kämpe
BK Forsen
Rännklass B
Lördagen den 9 november 15:30
Anna-Karin Bäck
BK Bus
Damer klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Anneli Wegemyr
BK Kyrk Skövde
Damer klass B
Lördagen den 9 november 15:30
Annette Jönsson
Föreningen Parasport Lund
Damer klass A
Lördagen den 9 november 10:30
Annica Rundqvist
Motala BF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Anton Höckert Nordqvist
Motala BF
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Bengt Schnipka
Palmstadens HBK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 12:00
Benny Nielsen
Föreningen Parasport Lund
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 10:30
Benny Nielsen
Föreningen Parasport Lund
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Birgitta Anderberg
Palmstadens HBK
Damer klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Björn Bergheden
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Björn Moberg
BK Brio
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 10:30
Bo Lindahl
BK Varg Para
Rännklass A
Söndagen den 10 november 10:30
Bo Ullrich
Nannylunds IF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Bo Wirebäck
BK Varg Para
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Camilla Koijan
RBU Västerås
Rännklass B
Söndagen den 10 november 10:30
Camilla Olsson
Palmstadens HBK
Damer klass D
Lördagen den 9 november 12:00
Camilla Tuvebrant
BK Bowlinggänget
Damer klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Carina Johansson
RBU Västerås
Damer klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Carita Persson
Palmstadens HBK
Damer klass D
Lördagen den 9 november 10:30
Carita Persson
Palmstadens HBK
Damer klass A
Final Damer 14:00
Caroline Dahlström
Norsborgs AIK
Damer klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Caroline Dahlström
Motala BF
Damer klass B
Söndagen den 10 november 09:00
Cecilia Robinsson
BK Tranan
Damer klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Christian Svensson
BK Skoj
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 12:00
Christoffer Hietalahti
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Christoffer Stelpe
Nannylunds IF
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Claire Eklund Craig
RBU Västerås
Rännklass B
Söndagen den 10 november 10:30
Conny Nilsson
Norsborgs AIK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Daniel Gullberg
Palmstadens HBK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Daniel Hermansson
BK Kyrk Skövde
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Daniel Hult
BK Tranan
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 15:30
David Rosberg
RBU Västerås
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Denise Pettersson
BK Kyrk Skövde
Damer klass B
Lördagen den 9 november 15:30
Desirée Lundin
Volvo BK Köping
Damer klass A
Fredagen den 8 november 14:30
Dick Andersson
Palmstadens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Dick Sernfalk
Team Taggen BK
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Elin Olanders
Föreningen Parasport Lund
Damer klass B
Lördagen den 9 november 10:30
Elinore Carlsson
BK Varg Para
Damer klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Emanuel Holmberg
BK Skoj
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Emil Granström
Vimmerby BK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Emil William Persson
Motala BF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Emma Bergdahl
Nannylunds IF
Damer klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Emma Ljungberg
BK Varg Para
Damer klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Emma Persson
Staffanstorps BK
Damer klass A
Lördagen den 9 november 10:30
Erica Eriksson
Föreningen Parasport Lund
Damer klass C
Lördagen den 9 november 10:30
Erica Eriksson
Föreningen Parasport Lund
Damer klass A
Final Damer 14:00
Erik Berggren
BK Kyrk Skövde
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 15:30
Erik Karlsson
Premier BC
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 15:30
Erik Nilsson
Sigma BK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Erik Skogsberg
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass A
Söndagen den 10 november 12:00
Erika Nordström
BK Tranan
Damer klass A
Lördagen den 9 november 15:30
Erika Nordström
BK Tranan
Damer klass A
Final Damer 14:00
Eva Hilding
RBU Västerås
Damer klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Eva Magnusson
Johannesberg-Lillängens IF
Damer klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Eva Månsson
BK Bowlinggänget
Damer klass A
Söndagen den 10 november 10:30
Eva Sjöbom
BK Skoj
Damer klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Eva Sjöbom
BK Skoj
Damer klass A
Final Damer 14:00
Fred Tersén
RBU Västerås
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Fredrik Karlsson
Premier BC
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 15:30
Fredrik Malmsten
BK Skoj
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Frida Westerström
Nannylunds IF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Frida Westerström
Nannylunds IF
Damer klass A
Final Damer 14:00
Glenn Florens
Kopparbergs BK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Gustav Nilsson
Palmstadens HBK
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 12:00
Göran Carlquist
Föreningen Parasport Lund
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 10:30
Göran Göransson
Team Taggen BK
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Hampus Hammarbäck
HIF FK Lindesberg
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 17:00
Harri Murtoinperä
Kopparbergs BK
Rännklass A
Lördagen den 9 november 14:00
Harriet Roos
Palmstadens HBK
Damer klass D
Lördagen den 9 november 12:00
Henric Carlsson
BK Varg Para
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Henrik Ernbert
BK Kyrk Skövde
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 15:30
Henrik Johansson
RBU Västerås
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Håkan Borg
Nannylunds IF
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Håkan Rylander
Motala BF
Herrar klass A
Söndagen den 10 november 09:00
Ida Jonsson
Vilbergens HBK
Damer klass C
Lördagen den 9 november 10:30
Ida Lindberg
RBU Västerås
Damer klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Ida Sjöberg
BK Oden Falköping
Damer klass B
Lördagen den 9 november 15:30
Isabel Ferlin
BK Kyrk Skövde
Damer klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Jan Orest
BK Bowlinggänget
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Jan-Erik Lundwall
Norsborgs AIK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Jan-Olof Gustavsson
BK Tranan
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Janette Lindh
Motala BF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Jeffrey Olsén
Vilbergens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 10:30
Jenny Almroth
Göinge HIF
Damer klass A
Lördagen den 9 november 12:00
Jenny Jönsson
Palmstadens HBK
Damer klass D
Lördagen den 9 november 12:00
Jenny Lindwall
BK Kyrk Skövde
Damer klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Jenny Svensson
Johannesberg-Lillängens IF
Damer klass D
Söndagen den 10 november 12:00
Jens Persson
BK Kristallen
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Jesper Olsson
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Jimmy Karlsson
Föreningen Parasport Lund
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 10:30
Jimmy Karlsson
Föreningen Parasport Lund
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Jimmy Månsson
BK Bowlinggänget
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Jimmy Susi
BK Forsen
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 15:30
Joakim Jönsson
Palmstadens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Johan Danielsson
BK Bowlinggänget
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Johan Eriksson
HIF FK Lindesberg
Rännklass A
Lördagen den 9 november 17:00
Johan Eriksson
HIF FK Lindesberg
Rännklass A
Final Ränna 14:00
Johan Hell
Vilbergens HBK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 10:30
Johan Larsson
BK Kristallen
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Johan Nyman
Team Taggen BK
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Johan Tancred
Team Baltzar BC
Herrar klass A
Söndagen den 10 november 09:00
Johan Tancred
Team Baltzar BC
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Johannes Hult
Team Taggen BK
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Johnny Andersson
BK Skoj
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Jonas Arvidsson
BK Bowlinggänget
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Jonas Karlsson
Vilbergens HBK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 10:30
Jonas Larsson
Palmstadens HBK
Rännklass B
Lördagen den 9 november 12:00
Jonas Larsson
Palmstadens HBK
Rännklass A
Final Ränna 14:00
Jonas Ragnarsson
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 12:00
Jonas Svantesson
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Jonathan Carlsson
BK Tranan
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Jonathan Engström
Volvo BK Köping
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 09:00
Jörgen Bergkvist
BK Forsen
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Jörgen Larsson
Föreningen Parasport Lund
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 10:30
Karin Bengtsson
Palmstadens HBK
Damer klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Karl Jansson
Nyköpings BS
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 10:30
Karl Jansson
Nyköpings BS
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Karl-Fredrik Larsson
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Karola Klingstedt
Nyköpings BS
Rännklass B
Lördagen den 9 november 10:30
Kasper Lindqvist Söderström
Norsborgs AIK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Katarina Evergren
BK Skoj
Damer klass A
Lördagen den 9 november 12:00
Katarina Prodanovic
Norsborgs AIK
Damer klass D
Lördagen den 9 november 14:00
Ken Andersson
Föreningen Parasport Lund
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 10:30
Kennet Ceder
BK Forsen
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Kenneth Sandberg
BK Skoj
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 12:00
Kenth Carlstedt
RBU Västerås
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Kenth Reinelius
Eskilstuna Parasportförening
Rännklass A
Lördagen den 9 november 15:30
Kevin Larsson
Team Taggen BK
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Kjell Palm
Motala BF
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Krister Broström
BK Wege
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Krister Broström
BK Wege
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Kristian Källström
Motala BF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Larry Johansson
BK Bowlinggänget
Herrar klass A
Söndagen den 10 november 12:00
Larry Johansson
BK Bowlinggänget
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Lars Albertson
Palmstadens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Lars Sjölander
BK Bowlinggänget
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Lars-Inge Malmgren
Team Taggen BK
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Leif Bäckström
RBU Västerås
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Lena Sommargren
Norsborgs AIK
Damer klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Lena Svanström
BK Tranan
Damer klass A
Lördagen den 9 november 15:30
Lennart Bäck
Sigma BK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Lennart Gustafsson
Vilbergens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 10:30
Lie Johansson
Motala BF
Rännklass B
Söndagen den 10 november 09:00
Lie Johansson
Motala BF
Rännklass A
Final Ränna 14:00
Linda Jansson
Nannylunds IF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Linda Lispers
Nannylunds IF
Damer klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Linda Rosberg
BK Bowlinggänget
Damer klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Linn Palmqvist
Team Taggen BK
Damer klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Linnéa Björkqvist
Norsborgs AIK
Damer klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Linnéa Johansson
Johannesberg-Lillängens IF
Damer klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Lotta Elebrand
Sigma BK
Damer klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Louise Andersson
Norsborgs AIK
Damer klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Lovisa Lindahl
Norsborgs AIK
Damer klass D
Lördagen den 9 november 14:00
Lucas Åkerman Berndtsson
Palmstadens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Magnus Hellström
RBU Västerås
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Magnus Hjertén
BK Kyrk Skövde
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Magnus Håkansson
Göinge HIF
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 12:00
Magnus Karlsson
Vimmerby BK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Magnus Nääv
BK Triss
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Magnus Thalinsson
Vilbergens HBK
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 10:30
Marcus Mai
Vilbergens HBK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 10:30
Marcus Svensson
Palmstadens HBK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Marcus Svensson
Palmstadens HBK
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Mari Hällsås
Johannesberg-Lillängens IF
Damer klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Mari Karlsson
Vilbergens HBK
Damer klass D
Lördagen den 9 november 10:30
Maria Billgren
BK Skoj
Damer klass A
Lördagen den 9 november 12:00
Maria Dufwenberg
Motala BF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Maria Lindqvist
BK Varg Para
Rännklass A
Söndagen den 10 november 12:00
Maria Mannerö
Motala BF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Maria Persson
BK Kyrk Skövde
Damer klass A
Lördagen den 9 november 15:30
Marianna Ernemar
Kägeljägarna BK (h)
Damer klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Marie Wictorin
Johannesberg-Lillängens IF
Damer klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Marie Wictorin
Johannesberg-Lillängens IF
Damer klass A
Final Damer 14:00
Markus Jansson
Eksjö BK/EBOK
Herrar klass A
Söndagen den 10 november 12:00
Martin Ahrle
Johannesberg-Lillängens IF
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Martin Arvidsson
BK Bullerby (n)
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Martin Jonsson
BK Skoj
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Martin Källman
HIF FK Lindesberg
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 17:00
Mathias Lööw
Sigma BK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Mattias Andersson
Premier BC
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 15:30
Mattias Andersson
Premier BC
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Mattias Nilsson
Palmstadens HBK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 12:00
Mattias Sandell
Sigma BK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Max Ryrstedt
BK Skoj
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Mikael Andersson
Norsborgs AIK
Rännklass A
Lördagen den 9 november 14:00
Mikael Andersson
Norsborgs AIK
Rännklass A
Final Ränna 14:00
Mikael Hansen
BK Bowlinggänget
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Mikael Holma
BK Bus
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Mikael Johansson
Föreningen Parasport Lund
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 10:30
Mikael Jonsson
Sigma BK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Mikael Lindström
RBU Västerås
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Mikael Runnérus
RBU Västerås
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Mikael Runnérus
RBU Västerås
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Mikael Svensson
HIF FK Lindesberg
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 17:00
Mirjeta Tahiri
RBU Västerås
Damer klass D
Söndagen den 10 november 10:30
Mohammad Hydar
Motala BF
Rännklass B
Söndagen den 10 november 09:00
Monica Persson
BK Bowlinggänget
Damer klass D
Söndagen den 10 november 12:00
Monica Persson
BK Bowlinggänget
Damer klass A
Final Damer 14:00
My Olsson
BK Merci
Damer klass A
Final Damer 14:00
My Olsson
BK Merci
Damer klass A
Söndagen den 10 november 09:00
Niklas Johansson
Vimmerby BK
Rännklass A
Lördagen den 9 november 14:00
Nils-Roland Klingstedt
Nyköpings BS
Rännklass B
Lördagen den 9 november 10:30
Oliwer Enulf
Palmstadens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Oscar Eklöf
Team Taggen BK
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Pasi Hosio
RBU Västerås
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Patricia Müller
Nannylunds IF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Patrik Graaf
Ludvika BK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Patrik Rosén
Nyköpings BS
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 10:30
Patrik Rubin
BK Skoj
Rännklass B
Lördagen den 9 november 12:00
Patrik Tulldahl
Motala BF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Patrik Wendel
RBU Västerås
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Paul Gustafsson
BK Varg Para
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Per Larsson
Palmstadens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Per Rundblad
Nannylunds IF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Petar Savanovic
BK Skoj
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 12:00
Peter Johansson
Nannylunds IF
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 12:00
Peter Johansson
Nannylunds IF
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Peter Svensson
Sigma BK
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 14:00
Pierre Ivarsson
Motala BF
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 09:00
Pierre Ivarsson
Motala BF
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Ragnar Carlman
Motala BF
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Rasmus Becker
Palmstadens HBK
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 10:30
Rasmus Moberg
Palmstadens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Rebecca Lindblad
BK Bowlinggänget
Damer klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Rebecca Lindblad
BK Bowlinggänget
Damer klass A
Final Damer 14:00
Rebecka Johannesson
BK Skoj
Damer klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Rickard Blomdahl
Norsborgs AIK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 14:00
Rickard Stjärnholm
Nyköpings BS
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 10:30
Robin Lyzell
BK Skoj
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Robin Persson
Palmstadens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Robin Suojanen
RBU Västerås
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Roland Augustsson
BK Kyrk Skövde
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Rolf Karlsson
Eksjö BK/EBOK
Herrar klass A
Söndagen den 10 november 12:00
Ronnie Ohlsson
Sigma BK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Ronnie Stiernberg
Nannylunds IF
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 12:00
Ronny Olsson
Vilbergens HBK
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 10:30
Roy Karlsson
Team Taggen BK
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Sabina Nilsson
Team Baltzar BC
Damer klass A
Söndagen den 10 november 09:00
Sabina Nilsson
Team Baltzar BC
Damer klass A
Final Damer 14:00
Sabina Svensson
BK Skoj
Damer klass B
Lördagen den 9 november 12:00
Said Shemsi
RBU Västerås
Herrar klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Said Shemsi
RBU Västerås
Herrar klass A
Final Herrar 14:00
Sammy Juslin
Premier BC
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 15:30
Sandra Friberg
BK Kyrk Skövde
Damer klass B
Lördagen den 9 november 15:30
Sanna Bohlin
RBU Västerås
Damer klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Sara Nordström
BK Bowlinggänget
Damer klass A
Söndagen den 10 november 12:00
Simon Sundkvist
Team Taggen BK
Herrar klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Simon Sätterström
Volvo BK Köping
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 09:00
Sofia Appelgren Rosenlund
Motala BF
Damer klass D
Söndagen den 10 november 09:00
Sofia Appelgren Rosenlund
Motala BF
Damer klass A
Final Damer 14:00
Sofie Ahlström
BK Varg Para
Damer klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Sofie Knutsson
Nannylunds IF
Damer klass D
Söndagen den 10 november 12:00
Sofie Rubin
BK Skoj
Rännklass B
Lördagen den 9 november 12:00
Sofie Ytterberg
RBU Västerås
Damer klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Stefan Westerdahl
Norsborgs AIK
Herrar klass D
Lördagen den 9 november 14:00
Terese Olsson
BK Varg Para
Damer klass C
Söndagen den 10 november 10:30
Tereza Kamcevski
Nannylunds IF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Tereza Kamcevski
Nannylunds IF
Damer klass A
Final Damer 14:00
Theres Strandberg
Motala BF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 09:00
Tobias Larsson
HIF FK Lindesberg
Herrar klass B
Lördagen den 9 november 17:00
Tom Elingsworth
Vimmerby BK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Tomas Holm
Palmstadens HBK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 12:00
Tomi Rautio
BK Kyrk Skövde
Herrar klass A
Lördagen den 9 november 15:30
Tommy Andersson
BK Varg Para
Rännklass B
Söndagen den 10 november 10:30
Tommy Lundbom
Motala BF
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 09:00
Tommy Rosengren
BK Bowlinggänget
Herrar klass B
Söndagen den 10 november 10:30
Toni Sandelin
Sigma BK
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 14:00
Tony Andersson
Karlskrona BK
Herrar klass A
Söndagen den 10 november 09:00
Ulrika Ljungberg
Johannesberg-Lillängens IF
Damer klass C
Söndagen den 10 november 12:00
Veronika Karlsson
Eksjö BK/EBOK
Damer klass A
Söndagen den 10 november 12:00
William Åberg
BK Kyrk Skövde
Herrar klass C
Lördagen den 9 november 15:30
Åsa Jacobsson
Norsborgs AIK
Damer klass C
Lördagen den 9 november 14:00